Юрій Вітренко показав у декларації премію в розмірі районного бюджету та велетенські рахунки в банках

Юрій Вітренко, який вчора вдруге не став міністром енергетики, отримував від своєї колишньої роботи чималі доходи. Свої статки теперішній в.о. міністра енергетики оприлюднив напередодні голосування за призначення його міністром.

Юрій Вітренко показав у декларації премію в розмірі районного бюджету та велетенські рахунки в банках - today.ua

Як відомо, в парламенті знову забракло голосів, щоби прибрати у Вітренка приставку "в.о." та призначити його повноцінним міністром. Однак свою декларацію про доходи, як годиться, чиновник подав напередодні голосування, і вона вражає.

Так, у 2019 році, будучи заступником голови "Нафтогазу", Юрій Вітренко заробив понад 53 мільйона гривень зарплати (по 4,4 мільйона на місяць).

Лише за підсумками 2019 року він заробив такі гроші:

  • 4,4 млн грн на місяць від "Нафтогазу" (53,2 млн грн за рік);
  • 185,6 тис. грн в місяць від "Укрнафти" (2,2 млн грн за рік);
  • 95,5 тис. грн на місяць відсотків від депозитів в Ощадбанку.

У 2020 році Вітренка звільнили з компанії "Нафтогаз", і його доходи скоротилися. Однак і після цього він не бідував. Його місячний дохід від "Укрнафти" становив 117 тисяч гривень. І лише за відсотками зі своїх депозитів він щомісяця отримував понад 100 тисяч гривень. Однак і це ще далеко не всі доходи топового менеджера.

Декларації про доходи чиновника за 2019 і 2020 роки є у відкритому доступі.

Юрій Вітренко показав у декларації премію в розмірі районного бюджету та велетенські рахунки в банках

Не бідувала також і дружина Юрія Вітренка

Ще у 2019 році в Ірини Шафранової-Вітренко були заощадження на рахунках в Ліхтенштейні: на 3,8 мільйона доларів і 702 тисячі євро. Крім цього, у дружини також були рахунки у Великобританії і Німеччині. Однак уже в 2020 їх у неї було. Ймовірно, рахунки закрили.

В Ірини також є у власності три автомобілі, в той час як за Юрієм не числиться жодного. Одна з її машин - Tesla Model X коштує на ринку близько 4,6 млн гривень. Крім того, сім'я орендує в Німеччині квартиру площею майже в 300 (298) квадратних метрів.

Окремої згадки заслуговують премії Юрія Вітренка

Втім, їх у декларації немає, хоча премії топ-менеджерів "Нафтогазу" в усієї країни на слуху. У минулому році, незважаючи на збитковість компанії "Нафтогаз", для колишнього заступника Коболєва знайшлося 200 мільйонів гривень на премію, пише видання obozrevatel. Ще майже половину від цієї суми (94 млн) колишньому "топу" віддали недавно. Разом премія вийшла майже 300 мільйонів гривень. Це вище, ніж річний бюджет невеликого райцентру або району в Україні. Для переконливості наводимо скрін: Юрій Вітренко показав у декларації премію в розмірі районного бюджету та велетенські рахунки в банках Нагадаємо, глава "Нафтогазу" Андрій Коболєв увійшов до правління компанії "Київстар". Таки, є в Україні незамінні люди.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel