Українцям розповіли, як отримувати високу пенсію: названо стаж і зарплату

Розмір пенсії в Україні безпосередньо залежить від рівня зарплати. Щоб отримувати максимальну пенсію, зарплата повинна бути вищою за середню приблизно в 5 разів. На даний момент середня зарплата в Україні становить близько 11 тис. гривень.

Українцям розповіли, як отримувати високу пенсію: названо стаж і зарплату - today.ua

При такій зарплаті можна розраховувати на пенсію в розмірі не вище 3500 грн. Однак, якщо враховувати, що більшість українців працюють на меншу зарплату, а ще високий відсоток тих, хто працює неофіційно і не платить податки, то претендувати вони можуть тільки на мінімальну пенсію - 1712 грн.

Таким чином, щоб отримувати більше 2 тис. гривень на пенсії, потрібно як мінімум мати безперервний стаж 35 років, і при цьому працювати офіційно. Чим вище зарплата, тим відповідно вище пенсія.

Щоб не залишитися зовсім без пенсії, так як вимоги до стажу зростають щорічно, необхідний стаж можна докупити. З 2021 роки кількість необхідного стажу збільшиться до 28 офіційно відпрацьованих років, у 2022-му - до 29 років, а до 2028 року мінімальний стаж збільшиться до 35 офіційно відпрацьованих років. Якщо вам зараз 40 років, у вас вже має бути мінімум 15 років стажу, щоб вийти на пенсію в 60 років.

Раніше Володимир Зеленський вкотре пообіцяв підняти зарплати медикам і вчителям.

ДЖЕРЕЛОhvylya.net